3 idejas ilgtspējīgiem Ziemassvētkiem
✨ Laimīgu 1. Adventi, draugi! 🌟
Šis ir brīnišķīgs laiks, lai aizdedzinātu pirmo sveci un uzsāktu siltu, mīlestības pilnu ceļu līdz Ziemassvētkiem. Un, lai mūsu svētki būtu arī draudzīgi videi, šeit ir 3 idejas, kā to panākt:
🌿 Izveido dāvanu iesaiņojumu pats. Izmanto avīzes, auduma gabalus vai atkārtoti lietojamus maisiņus – tā piešķirsi dāvanām personīgu un ilgtspējīgu pieskārienu.
🎄 Rotā māju ar dabīgiem materiāliem. Izmanto priežu zarus, čiekurus vai pat kaltētus augļus – tas ne tikai izskatīsies skaisti, bet arī būs draudzīgi dabai.
🛍️ Izvēlies vietējos ražotājus un videi draudzīgas dāvanas. Atbalsti tos, kuri rūpējas par ilgtspējību, un izvēlies kvalitatīvus produktus, kas kalpos ilgāk.
Lai šis Adventes laiks ir piepildīts ar mieru, prieku un zaļām izvēlēm! 🌟
#Advente #1Advente #Ilgtspēja #VideiDraudzīgiSvētki #Ziemassvētki2024 #DabīgāRotāšana #ZeroWasteZiemassvētki #IlgtspējīgaDzīve #VietējaisAtbalsts #ZaļaisDzīvesveids #MīlestībaUnMiers #EcoFriendlyChristmas #ZiemassvētkuIdejas #DariPats #GaršuFejasPadomi #ieberlv
Garšu feju maģiju ar izsveramām tējām un mandalu meistarklasi!
3 iemesli kāpēc fermentēt pārtiku veselības stiprināšanai
3 iemesli, kāpēc fermentēt pārtiku ir lieliska izvēle ikvienai mammai
Fermentēšana ir sena pārtikas apstrādes metode, kas kļūst arvien populārāka arī mūsdienās. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzlabot ģimenes uzturu, veicināt labāku gremošanu vai dzīvot ilgtspējīgāk, fermentēšana piedāvā virkni priekšrocību. Šajā rakstā izskatīsim trīs galvenos iemeslus, kāpēc fermentēšana ir lieliska izvēle ikvienai mammai.
1. Fermentētie produkti stiprina imūnsistēmu
Fermentētie produkti, piemēram, skābēti kāposti, kefīrs un kimči, satur bagātīgas probiotiku devas – labvēlīgās baktērijas, kas pozitīvi ietekmē zarnu mikrofloru. Zarnu veselība ir cieši saistīta ar imūnsistēmas darbību, un veselīgas zarnas palīdz aizsargāt organismu pret infekcijām, uzlabot ādas stāvokli un samazināt alerģiju risku. Bērnu un pieaugušo imunitāte bieži tiek pārbaudīta aukstajā sezonā, tāpēc fermentētie produkti var būt lielisks veids, kā palielināt aizsardzību pret saaukstēšanos un vīrusiem.
**Atslēgvārdi:** fermentēšana, zarnu veselība, imūnsistēmas stiprināšana, fermentētie produkti bērniem, probiotikas
2. Viegla gremošana un vairāk enerģijas
Fermentācijas process ne tikai uzlabo pārtikas garšu, bet arī palīdz padarīt to vieglāk sagremojamu. Fermentētās baktērijas sadala sarežģītos ogļhidrātus, olbaltumvielas un taukus, atvieglojot organismam šo vielu apstrādi. Rezultātā ķermenis uzsūc vairāk barības vielu un nodrošina vairāk enerģijas ikdienas aktivitātēm. Tas ir īpaši svarīgi aizņemtām mammām, kurām nepieciešama izturība, lai sekotu līdzi mazu bērnu aktīvajam dzīves ritmam.
**Atslēgvārdi:** fermentēšana gremošanai, fermentētā pārtika enerģijai, labvēlīgās baktērijas, veselīga pārtika mammām, viegla gremošana
3. Ilgtspējīga pārtikas izmantošana un mazāki atkritumi
Viens no lielākajiem fermentēšanas ieguvumiem ir iespēja ilgtspējīgi izmantot pārtiku. Pateicoties dabīgajai fermentācijai, produktus iespējams saglabāt ilgāk, tādējādi samazinot pārtikas izšķērdēšanu. Tā ir ne tikai iespēja dzīvot videi draudzīgāk, bet arī ietaupīt ģimenes budžetu. Piemēram, ja jums ir pārāk daudz dārzeņu, fermentēšana ļauj tos saglabāt svaigus un barojošus daudz ilgāku laiku nekā tradicionālās saglabāšanas metodes.
**Atslēgvārdi:** ilgtspējīga pārtika, mazāki pārtikas atkritumi, fermentēšana resursu taupīšanai, videi draudzīga ēšana, pārtikas saglabāšana fermentējot
Kopsavilkums
Fermentēšana ir lielisks veids, kā uzlabot ģimenes uzturu, veicināt labāku veselību un dzīvot ilgtspējīgāk. Stiprinot imūnsistēmu, uzlabojot gremošanu un samazinot pārtikas atkritumus, šī metode kļūst arvien vērtīgāka arī mūsdienu aizņemtajā dzīves ritmā. Tāpēc, ja vēlaties sniegt saviem bērniem veselīgu un uzturvielām bagātu pārtiku, kā arī veicināt videi draudzīgākus paradumus, sākiet fermentēt jau šodien!
**Atslēgvārdi kopsavilkums:** fermentēšana, veselīga pārtika, imūnsistēmas stiprināšana, ilgtspējīga dzīve, fermentācija priekšrocības
3 ieguvumi darbiniekiem no ieber.l mazo solīšu prakstiskajiem semināriem
## 3 ieguvumi, kāpēc aicināt **ieber.lv** ar semināriem un meistarklasēm ar Ilgtspējīgu Ikdienu
Ilgtspējīgi risinājumi un videi draudzīgas izvēles kļūst arvien aktuālākas gan uzņēmumiem, gan to darbiniekiem. **ieber.lv** piedāvā seminārus un meistarklases, kas iedvesmo un izglīto par ilgtspējīgas ikdienas mazajiem soļiem, sniedzot praktiskus ieguvumus uzņēmumam un tā darbiniekiem. Šeit ir trīs galvenie iemesli, kāpēc būtu vērts aicināt mūs viesos.
### 1. Iedvesmojošs un noderīgs saturs darbiniekiem
Ilgtspējīga ikdiena sākas ar zināšanām un iedvesmu. **ieber.lv** semināri un meistarklases piedāvā praktisku un motivējošu saturu, kas palīdz darbiniekiem saprast, kā veikt mazas, bet svarīgas izmaiņas savā dzīvē. Mēs apskatām viegli pielietojamus ilgtspējības principus, kas ir aktuāli gan darbā, gan ikdienā – sākot no atkritumu samazināšanas līdz videi draudzīgai produktu izvēlei. Šīs zināšanas palīdz darbiniekiem justies iesaistītiem un motivētiem, uzlabojot darba vidi un kopējo apmierinātību.
### 2. Praktiskas un tūlīt pielietojamas prasmes
Meistarklases piedāvā ne tikai teoriju, bet arī praktisku apmācību, kas sniedz tūlītējus rezultātus. Dalībnieki apgūst konkrētas prasmes, piemēram, kā samazināt atkritumus vai izmantot ekoloģiskos risinājumus ikdienā. Šīs prasmes uzreiz var pielietot gan personīgajā dzīvē, gan darba vietā, palīdzot samazināt uzņēmuma ekoloģisko pēdu un veicināt videi draudzīgu praksi. Tādējādi ieguvums ir ne tikai individuāls, bet arī kolektīvs – uzlabojas uzņēmuma tēls un tiek panākta ilgtermiņa ietekme uz vidi.
### 3. Komandas saliedēšana un pozitīvas vides veidošana
Kopīgas aktivitātes, piemēram, meistarklases, veicina komandas garu un palīdz darbiniekiem sadarboties ārpus ikdienas darba uzdevumiem. Šādi pasākumi rada iespēju kolēģiem labāk iepazīt vienam otru un strādāt kopā, lai izvirzītu kopīgus mērķus – gan attiecībā uz ilgtspēju, gan darba procesu uzlabošanu. Stiprinot komandas saikni, tiek uzlabota arī kopējā darba vide, kas veicina lielāku produktivitāti un pozitīvu atmosfēru.
### Kāpēc izvēlēties **ieber.lv**?
**ieber.lv** piedāvā seminārus un meistarklases, kas sniedz praktiskas zināšanas un iedvesmu, palīdzot uzņēmumiem un to darbiniekiem veidot ilgtspējīgu nākotni. Mēs iedvesmojam veikt mazos soļus, kas kopā var radīt lielas pārmaiņas. Ar mūsu palīdzību jūs varat uzlabot ne tikai savas komandas ikdienu, bet arī veicināt pozitīvas pārmaiņas globālā līmenī.
#### Vai vēlaties uzzināt vairāk? Sazinieties ar mums un aiciniet **ieber.lv** viesos, lai kopā radītu zaļāku nākotni!
Cietais ūdens un trauku nogulsnes? Sonett trauku mašīnas produkti piedāvā risinājumu!
**Sonett – Ilgtspējīgi Risinājumi Tavai Trauku Mašīnai: Tabletes, Skalošanas Līdzeklis un Reģenerējošā Sāls**
Trauku mazgāšana ar trauku mašīnu ir ērts un laikietilpīgs process, taču bieži vien nākas saskarties ar problēmām, ko izraisa **cietais ūdens**. Baltas nogulsnes uz traukiem un pašā mašīnā ir skaidra pazīme, ka ūdens satur augstu kalcija un magnija sāļu līmeni. Tas var ne tikai samazināt trauku spīdumu, bet arī bojāt trauku mazgājamo mašīnu ilgtermiņā. **Sonett** piedāvā ilgtspējīgu risinājumu ar trīs savstarpēji saderīgiem produktiem – **trauku mašīnas tabletēm**, **skalošanas līdzekli** un **reģenerējošo sāli**.
### Kāpēc Cietais Ūdens Rada Baltas Nogulsnes?
Cietais ūdens satur minerālvielas, galvenokārt kalciju un magniju, kas saskarē ar karsto ūdeni trauku mazgāšanas cikla laikā var veidot baltas nogulsnes uz stikla un citiem traukiem. Šīs nogulsnes ne tikai izskatās nepievilcīgi, bet var arī samazināt trauku mazgāšanas efektivitāti. Tādēļ ir svarīgi izmantot līdzekļus, kas palīdz noārdīt šos minerālus un novērst kaļķa veidošanos.
### Kā Sonett Produkti Palīdz Risināt Šo Problēmu?
Sonett piedāvā pilnīgu risinājumu, kas palīdz ne tikai rūpēties par traukiem, bet arī par **trauku mašīnas ilgmūžību**. Lietojot visus trīs produktus kopā, Tu nodrošini optimālu aizsardzību pret kaļķakmens veidošanos un uzturi traukus ideālā stāvoklī:
1. **Trauku Mašīnas Tabletes** – tās nodrošina spēcīgu tīrīšanu pat pie zemām temperatūrām, noņemot ēdiena paliekas un taukus no traukiem. Turklāt, tās ir ekoloģiskas un nesatur kaitīgas ķīmiskas vielas, kas varētu negatīvi ietekmēt vidi vai veselību.
2. **Skalošanas Līdzeklis** – šis līdzeklis darbojas, lai nodrošinātu, ka trauki pēc mazgāšanas cikla ir bez svītrām un spīdīgi tīri. Tas palīdz arī noārdīt cietā ūdens nogulsnes, kas varētu sabojāt trauku virsmu.
3. **Reģenerējošā Sāls** – cietā ūdens lielākais ienaidnieks. Šī sāls palīdz atjaunot trauku mašīnas ūdens mīkstinātāju, kas neļauj cietajam ūdenim atstāt nogulsnes uz traukiem un paša aparāta iekšpusē. Šādi Tava trauku mašīna strādās efektīvāk un kalpos ilgāk.
### Kāpēc Izvēlēties Sonett Eko Produktus?
Izvēloties **Sonett**, Tu izvēlies ne tikai efektivitāti, bet arī atbildību pret dabu. Visi Sonett produkti ir **100% bioloģiski noārdāmi**, kas nozīmē, ka tie nekaitēs videi, kad nonāks kanalizācijā. Tie nesatur fosfātus, enzimātus, optiskos balinātājus vai smaržvielas, kas varētu būt kaitīgas dabai vai cilvēkiem.
Turklāt, izvēloties visus trīs produktus no viena ražotāja, Tu nodrošini, ka tie darbojas optimāli kopā. Tie ir izstrādāti tā, lai savstarpēji papildinātu viens otru, nodrošinot **maksimālu efektivitāti** un aizsardzību pret cietā ūdens radītajām problēmām.
### Noslēgumā: Ilgtspējīga Izvēle Tavai Ikdienai
Videi draudzīga trauku mazgāšana ar **Sonett** palīdz ne tikai saglabāt traukus tīrus un mašīnu aizsargātu, bet arī veicina ilgtspējīgus ikdienas paradumus. Atbalstot ekoloģiskus risinājumus, Tu rūpējies gan par savu mājsaimniecību, gan planētu.
Izmēģini Sonett trauku mašīnas līdzekļus jau šodien un izbaudi **spīdoši tīrus traukus**, **garantētu aizsardzību** un **tīru sirdsapziņu**!
---
**Atslēgvārdi:** Sonett trauku mašīnas tabletes, ekoloģiskas trauku mašīnas tabletes, cietais ūdens un trauki, cietā ūdens nogulsnes, kā noņemt nogulsnes trauku mašīnā, ilgtspējīgi tīrīšanas līdzekļi, Sonett eko produkti, trauku mazgāšana ar cieto ūdeni, Sonett skalošanas līdzeklis, reģenerējošā sāls trauku mašīnām
Kļūsti par ilgtspējas vēstnesi – semināri no ieber.lv Tavā organizācijā
Mūsdienās arvien vairāk uzņēmumu un organizāciju apzinās, cik svarīga ir ilgtspēja un videi draudzīga rīcība ikdienas darbībā. **ieber.lv** piedāvā iespēju aicināt viesos izziņas stendus un praktiskos seminārus, kas veicina zaļāku un atbildīgāku rīcību. Šāda iniciatīva ir ne tikai solis pretim ilgtspējībai, bet arī veids, kā uzlabot komandas kopējo noskaņojumu un darba vidi.
### 1. Praktiskas zināšanas par ilgtspējīgiem risinājumiem
**ieber.lv** semināros un izziņas stendos sniedz noderīgu informāciju par videi draudzīgu rīcību ikdienā. Dalībnieki uzzinās, kā ar maziem, vienkāršiem soļiem var mazināt atkritumu apjomu, izvēlēties ekoloģiskākus produktus un veidot ilgtspējīgākus paradumus gan darbavietā, gan mājās.
### 2. Komandas stiprināšana un iedvesma kopīgām pārmaiņām
Praktiskie semināri sniedz iespēju kolēģiem sadarboties un kopīgi rast ilgtspējīgus risinājumus. Pēc šiem semināriem darbinieki bieži vien kļūst motivētāki ieviest jaunas, videi draudzīgas prakses ne tikai darbā, bet arī ārpus tā, kļūstot par ilgtspējības vēstnešiem savā ikdienas dzīvē.
### 3. Ilgtspējas integrācija uzņēmuma darbībā
Aicinot **ieber.lv** viesos, uzņēmums veicina ilgtspējas principu ievērošanu, kas var pozitīvi ietekmēt tā reputāciju. Videi draudzīgas iniciatīvas ir svarīgas gan klientiem, gan sadarbības partneriem, un tās palīdz veidot zaļāku un atbildīgāku uzņēmuma tēlu.
Izmantojot šo iespēju, Tu un Tava komanda būs soli tuvāk ilgtspējīgākai un atbildīgākai nākotnei! 🌱
**ieber.lv** ir **garšu feju valstība**, kas ne tikai sniedz veselīgus un videi draudzīgus produktus, bet arī palīdz veicināt ilgtspējīgas prakses uzņēmumos. Aicinām izmantot šo iespēju un kļūt par pozitīvu pārmaiņu daļu! 🌍
**#Ilgtspēja #IlgtspējīgsUzņēmums #EkoloģiskaIkdiena #ZaļaDzīve #VideiDraudzīgiParadumi**
5 idejas svētkiem ģimenē ar bērniem
Top padomi: Kā izvēlēties pareizo veļas mazgāšanas līdzekli ikdienai
Atklājiet Universālo Veļas Mazgāšanas Līdzekli "Daily Routine": Ideāli Piemērots Jūsu Ģimenes Ikdienai
**Veļas mazgāšana** ir ikdienas rutīnas neatņemama sastāvdaļa, un mēs zinām, cik svarīgi ir izvēlēties drošu un efektīvu mazgāšanas līdzekli, kas rūpējas par visu ģimenes locekļu drēbēm. Iepazīstieties ar **Daily Routine** - **universālo veļas mazgāšanas līdzekli**, kas ir lieliski piemērots visa veida krāsainiem un baltiem audumiem.
Dabiskas Sastāvdaļas – Drošs Risinājums Visai Ģimenei
Daily Routine veļas mazgāšanas līdzeklis satur **dabiskas augu izcelsmes sastāvdaļas**, kas nodrošina izcilu tīrību bez agresīvām ķimikālijām un fosfātiem. Šis līdzeklis ir maigs, bet efektīvs, padarot audumus mīkstus un zīdainus. Tā ir lieliska izvēle visiem ģimenes locekļiem, īpaši bērniem un cilvēkiem ar jutīgu ādu.
Ideāls Visu Veidu Audumiem un Temperatūrām
Daily Routine ir piemērots **kokvilnas, lina, kaņepju šķiedras un jauktas šķiedras audumiem**. Turklāt tas darbojas plašā temperatūru diapazonā no 30°C līdz 95°C, nodrošinot nevainojamu tīrību gan aukstā, gan karstā ūdenī.
Ekonomisks un Efektīvs – Pietiek 33 Mazgāšanas Reizēm
Ar **vienu litru** Daily Routine veļas mazgāšanas līdzekļa pietiks 33 mazgāšanas reizēm. **Ekonomisks risinājums**, kas nodrošina efektīvu tīrību, izmantojot tikai vienu korķīti (30ml) uz 1kg veļas. Tas ne tikai nodrošina lielisku tīrību, bet arī palīdz taupīt līdzekļus.
Kā Lietot Daily Routine Veļas Mazgāšanas Līdzekli
Lietošanas instrukcija ir vienkārša: ielejiet Daily Routine mazgāšanas līdzekli tam paredzētajā veļas mašīnas nodalījumā un izbaudiet nevainojami tīru un mīkstu veļu. Tas ir tik vienkārši!
Kāpēc Izvēlēties Daily Routine?
Izvēloties Daily Routine veļas mazgāšanas līdzekli, jūs izvēlaties **kvalitāti, drošību un efektivitāti**. Tas ir ideāli piemērots ikdienas lietošanai, nodrošinot, ka jūsu ģimenes apģērbi vienmēr ir tīri un svaigi, turklāt bez kaitīgām ķimikālijām.
Izvēlieties **Daily Routine** un pārliecinieties, ka jūsu ģimenes veļa ir drošās rokās. Pasūtiet jau šodien un izbaudiet **nevainojamu tīrību** ar **dabiskām sastāvdaļām**!
**Tagi**: veļas mazgāšanas līdzeklis, dabiskas sastāvdaļas, universāls veļas mazgāšanas līdzeklis, veļas mazgāšana, ģimenes tīrība, fosfātu nesaturošs veļas līdzeklis, drošs veļas mazgāšanas līdzeklis, mīksti audumi.
Ko uzdāvināt Līgai un Jānim Līgo svētkos?
Tiešsaistes seminārs "Eco stratēģija 360: veidojot ilgtspējīgu uzņēmējdarbības modeli"
2024. gada 28.augustā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pietiekties tiešsaistes semināram par visaptverošu pieeju uzņēmējdarbības ilgtspējai.
Semināra tēmas:
- Eco stratēģija 360:
- Novērtēsim praktiski darbojoties uzņēmuma esošo darbību un atklāsim ilgtspējīgas attīstības iespējas pēc parauga shēmas.
- Kopā izstrādāsim konkrētus mērķus un stratēģisku plānu to sasniegšanai.
- Detalizēti izstrādāsim rīcības plānu, kas nepieciešams ilgtspējīgas attīstības stratēģijas realizēšanai.
- Piedāvāsim izglītošanu un apmācību idejas darbiniekiem par ilgtspējīgas attīstības principiem un praksi.
- Zaļā dzīvesveida ekskursija:
- Izpētīsim ikdienas ilgtspējīgas prakses un praktiskos soļus, ko var veikt ikviens.
- Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, piedāvāsim attālinātas, interaktīvas spēles, lai gūtu prieku un iedvesmu.
- Diskutēsim un iesaistīsimies izveidojot jaunas preces un pakalpojumus, vadoties pēc ilgtspējīgas attīstības principiem.
- Zaļā finanšu plānošana un ietaupījumu veidošana:
- Dalībnieki iegūs zināšanas par zaļo finanšu plānošanu un praktiskus padomus par ietaupījumu veidošanu ilgtspējīgās investīcijās.
- Katrs dalībnieks saņems skaidrus nākamie 5 soļus savai ilgtspējīgai ikdienai.
- Strādāsim ar neierastu iepirkumu sarakstu formātu un izbaudīsim zaļo solīšu bingo.
Semināru vadīs: Agnese Gaidelione, lektore ar vairāk kā 26 gadu pieredzi ilgtspējas nozarē, sociālā uzņēmuma SIA IEBER.LV radītāja un vadītāja, Biedrības Zero Waste Latvija, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedre ar augstāko izglītību tiesību zinātnēs, personāla vadībā un profesionālo kvalifikāciju dizainā.
Semināra darba valoda: latviešu
Norises laiks: 2024. gada 28.augustā 15:00-16:00
Formāts un ieraksts: tiešsaistē Zoom (links uz semināru tiks izsūtīts iepriekšējā dienā)
Dalība: bez maksas
Semināra noslēgumā paredzēta jautājumu & atbilžu sesija. Lai semināra vadītājs varētu laicīgi sagatavot atbildes, aicinām interesējošos jautājumus iesūtīt jau reģistrēšanās brīdī. Jautājumus būs iespēja uzdot arī semināra laikā.
Pieteikšanās obligāta platformā Business.gov.lv .
3 aktuālas problēmas ilgtspējīga dzīvesveida mazajos soļos
Plastmasas piesārņojums: Plastmasas izmantošana ir kļuvusi par lielu problēmu, jo tā ietekmē gan ūdens, gan zemes resursus. Mazie soļi šīs problēmas risināšanā var ietvert izvēli atkāpties no vienreizlietojamām plastmasas izstrādājumiem, piemēram, izmantojot auduma maisiņus iepirkšanās laikā, atsakoties no plastmasas salvetēm un iegādājoties ilgstošus un pārstrādājamus alternatīvus produktus.
Pārēšanās un pārtikas atkritumi: Pārtikas atkritumu un pārēšanās radītās problēmas ir saistītas ar neilgtspējīgu pārtikas ražošanas un patēriņa modeļu izmantošanu. Lai mazinātu šo problēmu, cilvēki var sākt ar saviem maziem soļiem, piemēram, samazinot pārtikas izmešanu, veicot mazākus pirkumus un izmantojot vietējos produktus, tādējādi samazinot pārvadāšanas izmaksas un emisijas.
Energoefektivitāte: Energoresursu izmantošana, piemēram, elektrība un apkure, var būt neefektīva un piesārņojoša. Mazie soļi ilgtspējīgā dzīvesveida virzienā ietver energoefektīvu ierīču un tehnoloģiju izvēli, kā arī aktīvu līdzdalību enerģijas taupīšanas programmu izmantošanā, piemēram, izmantojot saules paneļus un vēja ģeneratorus.
Šie ir tikai daži piemēri tam, kā mēs visi varam veikt mazus pasākumus, kas kopumā palīdz samazināt mūsu ietekmi uz vidi un veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu.
10 padomi zaļākam īpašumam
Pavasaris ir laiks, kad ieviest kārtību ne tikai savos mājokļos un skapjos, bet arī apkārtējā vidē. Svarīgi to ir darīt saskaņā ar dabu, palīdzot saglabāt bioloģisko daudzveidību, atstājot dabai vietu. Tam var noderēt Pasaules Dabas Fonda un Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavotie 10 padomi zaļākam īpašumam.
Iepazīsties ar noderīgu infografiku, klikšķinot šeit.Kāpēc uzņēmumi izvēlas ieber.lv praktiskos seminārus par ilgtspēju?
Kā dabai draudzīgi tikt pie vērtīgām grāmatām?
Lekcija par ilgtspējas principu iekļaušanu uzņēmējdarbībā
3 stundu garumā Latvijas uzņēmumu pārstāvji izzināja un pielietoja ilgtspējas virzienus uzņēmumā.
Kāpēc piedalīties lekcijā par ilgtspēju uzņēmējdarbībā: ieguvumi un priekšrocības
Ilgtspējīga uzņēmējdarbība kļūst par nepieciešamību, nevis izvēli. Arvien vairāk uzņēmēju un darbinieku saskaras ar izaicinājumiem, kas saistīti ar vides, sociālo un ekonomisko ilgtspēju. Tādēļ piedalīšanās lekcijās par ilgtspējas principu iekļaušanu uzņēmējdarbībā kļūst par būtisku soli uz priekšu. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kāpēc tas ir svarīgi un kā šāda iesaiste var dot labumu gan uzņēmējiem, gan darbiniekiem.
1. Iegūstiet skaidrību par ilgtspējas jēdzienu
Lekcijas par ilgtspēju sniedz iespēju izprast šī jēdziena būtību un tā nozīmi uzņēmējdarbībā. Tas ietver ne tikai vides aizsardzību, bet arī sociālo un ekonomisko faktoru līdzsvarošanu. Arī tiek izskaidrotas korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīvas (CSRD) prasības, kas ir būtiskas, lai veiktu uzņēmuma ilgtspējas novērtējumu un ziņotu par to.
2. Atklājiet biznesa iespējas
Ilgtermiņa uzņēmuma ilgtspēja nereti iet roku rokā ar inovācijām un jaunām iespējām. Piedaloties lekcijās, jūs varat atklāt jaunas biznesa iespējas, kas saistītas ar ilgtspējīgu uzņēmējdarbību. Tas var ietvert jaunu tirgu identifikāciju, produktu vai pakalpojumu inovācijas vai pat jaunu sadarbības partneru atrašanu.
3. Paaugstiniet savu konkurences priekšrocību
Kā uzņēmējs vai darbinieks, kas vēlas sākt monitorēt uzņēmuma ilgtspēju saskaņā ar CSRD prasībām, jums ir iespēja izcelties no konkurentiem. Demonstrējot savu apņemšanos pret ilgtspēju un izprotot tās nozīmi, jūs radīsiet uzticību gan saviem klientiem, gan investoriem.
4. Motivējiet savus darbiniekus
Uzņēmuma ilgtspējas jautājumi ir iedvesmojoši un motivējoši ne tikai uzņēmējiem, bet arī darbiniekiem. Piedaloties lekcijās un izglītojot darbiniekus par ilgtspējas jautājumiem, jūs veidosiet apņēmīgu un informētu komandu, kas gatava risināt ilgtspējas izaicinājumus.
5. Esošo prasmju un iemaņu paplašināšana
Lekcijas par ilgtspēju bieži nodrošina iespēju paplašināt esošās prasmes un iemaņas. Tas var ietvert jaunu zināšanu iegūšanu par vides pārvaldību, sociālajiem pasākumiem vai pat jaunām tehnoloģijām, kas atbalsta ilgtspējīgu uzņēmējdarbību.
Kopsavilkums
Piedaloties lekcijās par ilgtspējas principu iekļaušanu uzņēmējdarbībā, jūs ne tikai iegūsit skaidrību par šo jēdzienu un atklāsiet biznesa iespējas, bet arī paaugstināsiet savu konkurences priekšrocību un motivēsit savus darbiniekus. Tas ir būtisks solis uz priekšu, īpaši, ņemot vērā CSRD prasības un izaicinājumus, ar ko saskaras mūsdienu uzņēmumi. Šāda iesaiste nodrošina ne tikai uzņēmējdarbības stabilitāti un veiksmīgu attīstību, bet arī pozitīvu ietekmi uz sabiedrību un vidi.
3 punkti no lekcijas:
2.Ilgtspējas integrācija uzņēmējdarbības stratēģijā: Otrajā posmā fokusēsimies uz to, kā ilgtspējas principus var integrēt uzņēmuma stratēģijā, procesos un produktos. Tas ietver risku novērtēšanu, iesaistīšanos ar interesentu grupām, inovāciju veicināšanu, efektīvu resursu izmantošanu un sociālās atbildības veicināšanu.
Vēlies pieteikties, tad droši raksti [email protected]
10 ieteikumi, kā uzņēmumā veicināt atkritumu neradīšanu un šķirošanu
Kā uzņēmumam ir iespējams veicināt ilgtspējīgu uzvedību un atbildīgu resursu pārvaldību? Viens no veidiem ir atkritumu neradīšana un šķirošana. Šeit ir 10 ieteikumi, kā uzņēmumā veicināt šo procesu:
Iegādājieties un izmantojiet atkārtoti izmantojamus produktus: Izvēlieties atkārtoti izmantojamus vai pārstrādājamus produktus un iekārtas, lai samazinātu vienreizlietojamo materiālu patēriņu.
Izstrādājiet atkritumu samazināšanas politiku: Izveidojiet un ievērojiet uzņēmuma politiku un procedūras, kas veicina atkritumu samazināšanu, piemēram, izmantojot mazāk iepakojumu vai digitālu dokumentu apstrādi.
Veiciet atkritumu auditus un analīzi: Regulāri veiciet atkritumu auditus, lai identificētu galvenos atkritumu veidus un to izcelsmes avotus, kā arī izvērtētu iespējas to samazināšanai un pārstrādei.
Ievērojiet pareizu atkritumu šķirošanas praksi: Nodrošiniet, ka uzņēmuma darbinieki ir pienācīgi apmācīti un informēti par pareizu atkritumu šķirošanas praksi un ka uzņēmumā ir pieejamas atbilstošas šķirošanas konteineru un marķēšanas sistēmas.
Ievērojiet atkritumu hierarhiju: Ievērojiet atkritumu hierarhijas principu, dodot priekšroku atkārtotai izmantošanai, pārstrādei un ievākšanai pirms izmešanas.
Izmantojiet atkritumu pārstrādes un kompostēšanas pakalpojumus: Iegādājieties un izmantojiet atkritumu pārstrādes un kompostēšanas pakalpojumus, lai nodrošinātu, ka pēc iespējas mazāk atkritumu nonāk otrreizējā izmantošanas vietās.
Veiciniet atkritumu mazgāšanu un piederumu atjaunošanu: Veiciniet atkritumu mazgāšanas un piederumu atjaunošanas programmas, kas ļauj atjaunot un izmantot atkārtoti dažādus materiālus un priekšmetus.
Sadarbojieties ar vietējām organizācijām un saimniecībām: Izveidojiet sadarbību ar vietējām atkritumu pārstrādes uzņēmumiem un sociālajām organizācijām, lai nodrošinātu atkritumu atsevišķas šķirošanas un pārstrādes iespējas.
Motivējiet darbiniekus un veidojiet komandas garu: Veiciet iniciatīvas un pasākumus, kas veicina darbinieku iesaistīšanos un motivāciju atkritumu šķirošanā un ilgtspējīgas uzvedības veicināšanā.
Mērķtiecīgi sekojiet un uzraugiet rezultātus: Izveidojiet sistēmu, kas ļauj regulāri sekot un uzraudzīt atkritumu šķirošanas rezultātus un veikt nepieciešamos uzlabojumus, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus un uzdevumus.
Veicot šos 10 ieteikumus, jūsu uzņēmums var veicināt atkritumu neradīšanu un šķirošanu, veicinot ilgtspējīgu uzvedību un uzņēmējdarbības ikdienu.
10 ieteikumi, kā uzņēmumā taupīt elektrību un samazināt enerģijas izdevumus
Elektrības patēriņš ir būtisks uzņēmuma izdevumu postenis, bet ir daudz veidu, kā samazināt šos izdevumus un ietaupīt elektrību. Šeit ir 10 ieteikumi, kas palīdzēs jums efektīvi taupīt elektrību un samazināt enerģijas izdevumus uzņēmumā.
Izvēlieties energoefektīvas apgaismošanas sistēmas: Nomainiet tradicionālās spuldzes pret LED vai CFL spuldzēm, kas patērē daudz mazāk elektrības un ilgāk kalpo.
Izmantojiet enerģijas taupīgas iekārtas: Iegādājieties un izmantojiet enerģijas taupīgas datorus, printerus, un citas biroja iekārtas, kas nodrošinās ilgtermiņa ietaupījumus.
Automatizējiet apgaismojumu un temperatūru: Izmantojiet automātiskās apgaismojuma un temperatūras kontroles sistēmas, kas pielāgo apgaismojumu un apkuri atbilstoši vajadzībai un laika apstākļiem.
Izmantojiet dienas gaismu: Izvietojiet darba telpas tā, lai maksimāli izmantotu dabisko gaismu un samazinātu nepieciešamību pēc mākslīgās apgaismošanas dienas laikā.
Izmantojiet enerģijas efektīvas IT risinājumus: Izvēlieties serverus un datucentrus, kas ir enerģijas efektīvi un izmanto energoefektīvas tehnoloģijas, piemēram, virtuālizāciju un energoefektīvas datu glabāšanas risinājumus.
Izslēdziet neizmantotās iekārtas: Izmantojiet laika izslēgšanas vadību, lai automātiski izslēgtu vai novērstu neizmantotās iekārtas un iekārtas, kas nav nepieciešamas darba laikā vai brīvdienās.
Veiciet energoefektīvu ēku uzlabojumus: Izolējiet ēkas un nomainiet logus un durvis ar energoefektīvām alternatīvām, kas palīdzēs samazināt siltuma un dzesēšanas izmaksas.
Veiciet regulāru apkopes un uzturēšanas darbus: Veiciet regulāras apkopes un uzturēšanas darbus uzņēmuma iekārtām, lai nodrošinātu to efektīvu darbību un novērstu energo zudumus.
Veiciet darbinieku apmācību un informēšanu: Veiciet darbinieku apmācību par enerģijas taupīšanas metodēm un uzvedību, kas palīdzēs samazināt lieko elektrības patēriņu un veicināt sabiedrības iesaistīšanos.
Veiciet regulārus pārskatus un uzraudzību: Veiciet regulārus pārskatus un uzraudzību par elektrības patēriņu un izmantojiet analīzi, lai identificētu iespējas efektivitātes uzlabošanai un ietaupījumiem.
Ar šiem 10 ieteikumiem jūs varat efektīvi taupīt elektrību un samazināt uzņēmuma enerģijas izdevumus, tādējādi veicinot ilgtspējīgu un ekonomiski izdevīgu uzņēmējdarbību.
10 ieteikumi, kā uzņēmumā var taupīt ūdens resursus?
Instalēt ūdens taupīšanas iekārtas: Izvēlēties un instalēt ūdens taupīšanas iekārtas, piemēram, aeratori, pašreizējās izplūdes tualetes vai ūdens tīrīšanas sistēmas, kas palīdz samazināt ūdens patēriņu.
Uzlabot ūdens uzglabāšanu un izmantošanu: Pārskatīt uzņēmuma procesus un infrastruktūru, lai uzlabotu ūdens uzglabāšanas un izmantošanas efektivitāti, izvairoties no lieka ūdens izšļakstīšanas vai noplūdes.
Izmantot atkārtoti izmantojamus ūdens resursus: Izveidot sistēmas un procesus, kas ļauj atkārtoti izmantot ūdeni, piemēram, izmantojot atkritumu ūdeņu pārstrādes sistēmas vai atkārtoti izmantojot lietus ūdeni.
Ieviest informēšanas un izglītošanas programmas: Veidot apmācību un izglītošanas programmas darbiniekiem par ūdens taupīšanas metodēm un to svarīgumu, lai veicinātu viņu iesaistīšanos un atbildīgu rīcību.
Optimizēt ūdens izmantošanu ražošanas procesos: Analizēt un optimizēt ražošanas procesus, lai samazinātu vai optimizētu ūdens patēriņu, izmantojot efektīvākas tehnoloģijas un metodes.
Iegādāties ilgtspējīgus produktus un pakalpojumus: Izvēlēties un iegādāties ilgtspējīgus produktus un pakalpojumus, kas ir mazāk resursu intensīvi un rada mazāku negatīvu ietekmi uz ūdens resursiem. Piemēram, eko uzkopšanas līdzekļus grīdu un virsmu kopšanai vai roku trauku mazgāšanai.
Regulāri uzturēt un remontēt ūdens iekārtas: Veikt regulāru uzturēšanu un apkopi uzņēmuma ūdens iekārtām, lai nodrošinātu to efektīvu darbību un novērstu noplūdes un bojājumus, kas var palielināt ūdens patēriņu.
Mērīt un uzraudzīt ūdens patēriņu: Ieviest sistēmas un tehnoloģijas, kas ļauj mērīt un uzraudzīt uzņēmuma ūdens patēriņu, lai identificētu iespējas efektivitātes uzlabošanai un taupīšanai.
Veicināt sadarbību un partnerības: Veidot sadarbību ar citiem uzņēmumiem, kopienu grupām un valdības iestādēm, lai kopīgi risinātu ūdens taupīšanas un pārvaldības jautājumus un dalītos resursos un labas prakses.
Ieviest politikas un mērķus: Izveidot un ieviest uzņēmuma politikas un mērķus attiecībā uz ūdens taupīšanu un ilgtspējīgu ūdens pārvaldību, lai uzņēmuma vadība un darbinieki būtu vienoti šajā mērķī un veicinātu ilgtspējīgu rīcību.
20 idejas par to, kā uzņēmumi var kļūt ilgtspējīgi.
- Pāreja uz atjaunojamu enerģiju: Ieguldīt solārajās vai vēja enerģijas sistēmās, lai samazinātu vai pat izslēgtu oglekļa emisijas.
- Produktu iepakojuma otrreizēja izmantošana: Izstrādāt un piedāvāt iepakojumu, kas var tikt atkārtoti izmantots vai pārstrādāts, lai samazinātu atkritumu daudzumu.
- Pāreja uz digitālajām tehnoloģijām: Izstrādāt digitālas risinājumus, kas samazina papīra un enerģijas patēriņu.
- Ieguldījumi pētniecībā un attīstībā: Veidot jaunus produktus un tehnoloģijas, kas ir ilgtspējīgāki un efektīvāki.
- Izmantot vietējos resursus: Iegādāties vietējos resursus un izejvielas, lai samazinātu transporta emisijas un atbalstītu vietējo ekonomiku.
- Darba tirgus dažādošana: Piedāvāt elastīgas darba iespējas, telekomunikāciju iespējas un citus priekšrocības, lai veicinātu darbinieku labklājību un samazinātu transporta emisijas.
- Ieguldījumi darbinieku apmācībā: Apmācīt darbiniekus par ilgtspējīgām praksēm un risinājumiem, lai veicinātu uzņēmuma kultūru un inovācijas.
- Atkritumu samazināšana: Izstrādāt un veicināt atkritumu samazināšanas programmas un iniciatīvas, kas ietver pārstrādi, kompostēšanu un pārtikas ziedošanu.
- Pāreja uz bioloģiski noārdāmiem materiāliem: Izstrādāt produktus, kas izmanto bioloģiski noārdāmus materiālus, lai samazinātu atkritumu daudzumu un piesārņojumu.
- Investīcijas sociālajā atbildībā: Veicināt sociāli atbildīgus uzņēmējdarbības modeļus, kas ietver labdarības darbības, kopienas atbalstu un labvēlīgu darba vidi.
- Pāreja uz ilgtspējīgu transportu: Ieguldīt elektromobiļos, velosipēdiem un citos ilgtspējīgos transporta veidos, lai samazinātu transporta emisijas.
- Energoefektivitātes uzlabošana: Veikt pasākumus, lai samazinātu enerģijas patēriņu, piemēram, izmantojot efektīvas apgaismošanas sistēmas un iekārtas.
- Ilgtspējīgas piegādes ķēdes izveidošana: Veidot sadarbības attiecības ar piegādātājiem, kuri strādā pie ilgtspējīgas ražošanas un piegādes.
- Inovācijas biotehnoloģijās: Investēt biotehnoloģijās, lai izstrādātu jaunus risinājumus, kas balstīti uz dabas procesiem un resursiem.
- Pāreja uz zaļām ēkām: Modernizēt ēkas, lai samazinātu enerģijas patēriņu un oglekļa emisijas, izmantojot energoefektīvas tehnoloģijas un dizainu.
- Pāreja uz digitālu pakalpojumu sniegšanu: Izstrādāt un piedāvāt digitālus pakalpojumus, kas samazina vajadzību pēc fiziskas klātbūtnes un transporta.
- Investīcijas ūdens resursu pārvaldībā: Izstrādāt risinājumus un tehnoloģijas, kas palīdz efektīvi pārvaldīt un samazināt ūdens patēriņu un piesārņojumu.
- Pāreja uz zemas oglekļa emisijas transportu: Ieguldīt elektriskajos transportlīdzekļos, biogāzes autobusos un citos transporta veidos, kas rada mazāk piesārņojuma.
- Atvērto inovāciju veicināšana: Veidot partnerības un sadarbības ar citiem uzņēmumiem, valsts institūcijām un akadēmiskajām iestādēm, lai kopīgi veidotu ilgtspējīgas inovācijas.
- Ieguldījumi sabiedriskajās labklājības jomās: Veicināt izglītību, veselību un sociālo taisnīgumu, lai stiprinātu kopienas un sabiedrības ilgtspējību un labklājību.
18 uzņēmuma iespējas, kas saistītas ar ilgtspējas jautājumiem.
Ilgtspējīgu produktu izstrāde un ražošana: Izstrādāt un ražot produktus, kas ir videi draudzīgi, pārstrādājami un ilgtspējīgi.
Energoefektīvu tehnoloģiju un risinājumu attīstība: Izveidot jaunas tehnoloģijas un risinājumus, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu un oglekļa emisijas.
Atkritumu pārstrāde un pārvaldība: Piedāvāt pakalpojumus atkritumu pārstrādei un pārvaldībai, ieskaitot pārstrādi, kompostēšanu un materiālu atkārtotu izmantošanu.
Uzņēmējdarbība bioloģiskajā saimniekošanā: Veidot saimniecības, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību vai sertificētu bioloģisko produktu ražošanu.
Atjaunojamās enerģijas izmantošana: Investēt atjaunojamās enerģijas avotos, piemēram, saules un vēja enerģijā, lai nodrošinātu uzņēmuma enerģijas vajadzības.
Piegāžu ķēžu ilgtspējība: Pārliecināties, ka piegāžu ķēdes ir ilgtspējīgas un tīras, izmantojot vietējos vai ilgtspējīgi audzētus resursus.
Ilgtspējīgu pakalpojumu sniegšana: Piedāvāt pakalpojumus, kas veicina ilgtspējīgu dzīvesveidu, piemēram, publiskā transporta pakalpojumi vai ekoloģiskas tūrisma iespējas.
Klimata pārmaiņu pielāgošanas risinājumi: Izstrādāt un piedāvāt risinājumus, kas palīdz novērst vai mazināt klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi uz uzņēmējdarbību un sabiedrību.
Ilgtspējīgas modes un tekstila ražošana: Veidot modes un tekstila produktus, kas izmanto ilgtspējīgas audzēšanas un ražošanas metodes, kā arī pārstrādātus materiālus.
Pilsētvides uzlabošana: Izstrādāt risinājumus un infrastruktūru, kas padara pilsētvides ilgtspējīgākas, piemēram, zaļās jumtu dārzi vai veloceļi.
Ilgtspējīga tūrisma uzņēmējdarbība: Veidot tūrisma piedāvājumus un infrastruktūru, kas respektē dabas un kultūras mantojumu, kā arī veicina vietējo ekonomiku un kopienu iesaistīšanos.
Uzņēmējdarbība ūdens resursu pārvaldībā: Piedāvāt risinājumus un tehnoloģijas, kas veicina efektīvu ūdens resursu pārvaldību un patēriņa samazināšanu.
Eko-dizaina un zaļo tehnoloģiju izstrāde: Izstrādāt produktus un tehnoloģijas, kas ir paredzēti ilgtspējīgai izmantošanai un ražošanai, kā arī pēc iespējas vairāk pārstrādājami un pārbaudāmi.
Videi draudzīgu transporta risinājumu attīstība: Veidot transporta risinājumus un pakalpojumus, kas samazina emisijas un piesārņojumu, piemēram, elektrisko transportlīdzekļu noma vai koplietošanas transporta platformas.
Videi draudzīgu ēku un infrastruktūras izstrāde: Izveidot un modernizēt ēkas un infrastruktūru, izmantojot energoefektīvas un ilgtspējīgas būvniecības materiālus un metodes.
Inovācijas pārtikas un lauksaimniecības nozarē: Izstrādāt inovatīvus risinājumus un tehnoloģijas, kas veicina ilgtspējīgu pārtikas ražošanu, apstrādi un piegādi.
Atkritumu samazināšanas risinājumi: Piedāvāt produktus un pakalpojumus, kas veicina atkritumu samazināšanu un materiālu atkārtotu izmantošanu, piemēram, pārtikas produktu pakošanas risinājumi.
Datu analīzes un izmantošanas risinājumi ilgtspējas jomā: Izstrādāt un piedāvāt tehnoloģijas un pakalpojumus, kas palīdz novērtēt un uzraudzīt uzņēmuma ilgtspējas rādītājus un veicināt tos.